Man slaat wijnfles kapot en bedreigt beveiligers op station Zwolle
Zwolle – Op station Zwolle is een man aangehouden nadat hij beveiligers met een kapotgeslagen wijnfles bedreigde. De verdachte zorgde voor onrust door over de poortjes te klimmen, personeel lastig te vallen en vervolgens met een geïmproviseerd steekwapen op beveiligers af te komen.
Melding via meldkamer
Tijdens de dienst kreeg de beveiliging een melding via de meldkamer over een persoon die door de poortjes probeerde te klimmen en personeel lastigviel. Ter plaatse zagen beveiligers de man wegrennen richting de traversetrap.
Escalatie op de traversetrap
Toen de man werd aangesproken, weigerde hij mee te werken. Hij schold de beveiligers uit en daagde hen uit. Op de traversetrap pakte hij uit de bosjes een lege wijnfles en dreigde ermee te gooien.
Fles kapotgeslagen, stekende bewegingen
Ondanks meerdere sommaties liet hij de fles niet vallen. In plaats daarvan sloeg hij de fles kapot op de railing. Met de scherpe flessenhals kwam hij dreigend op de beveiligers af, maakte stekende bewegingen en bedreigde hen verbaal.
Verdachte onder controle
Door de gladheid verloor de man zijn evenwicht en liet hij de flessenhals vallen. Na een korte achtervolging te voet wisten beveiligers hem in te sluiten en gecontroleerd aan te houden.
Overgedragen aan politie
De verdachte is overgedragen aan de politie. De recherche doet verder onderzoek naar het incident.



