Grote storing bij Odido: bellen en internet vallen uit
Een grote storing bij telecomprovider Odido zorgt donderdagochtend voor problemen in vrijwel het hele land. Sinds ongeveer 11.30 uur komen meldingen binnen van gebruikers die niet kunnen bellen, sms’en of mobiel internet gebruiken. Ook in Zwolle ondervinden mensen hinder.
Volgens meldingen op Downdetector gaat het om een landelijke storing. Gebruikers uit onder meer Limburg, Groningen, Utrecht, Gelderland en Overijssel melden dat hun telefoon alleen nog ‘noodoproepen’ aangeeft of helemaal geen bereik heeft.
Problemen in heel Nederland
De klachten zijn breed en lijken niet beperkt tot één regio. Gebruikers melden onder andere:
- geen mobiel bereik (0 streepjes)
- alleen noodoproepen mogelijk
- geen 4G/5G internet
- uitval van Klik & Klaar internet
Ook klantenservice van Odido lijkt moeilijk bereikbaar doordat terugbelverzoeken direct naar voicemail gaan.
Odido bevestigt storing
Op het eigen forum meldt Odido dat er inderdaad een storing is:
“Op dit moment kun je problemen ervaren met mobiele diensten en Klik&Klaar Internet op verschillende plekken in Nederland. We zijn op zoek naar de oorzaak en oplossing.”
De provider gaf rond 12.19 uur een update, maar een oorzaak is nog niet bekend.
We werken nog hard aan een oplossing. We zien dat het uit- en aanzetten van je toestel in veel gevallen de oplossing is. Zodra er een update is, laten we het in dit topic weten.
Storingspagina zelf ook onbereikbaar
Opvallend is dat de storingskaart van Odido zelf momenteel niet goed werkt. Bezoekers krijgen een ‘504 Gateway Timeout’, waardoor het lastig is om de actuele situatie per regio te bekijken.
Ook impact in Zwolle
Ook in Zwolle melden gebruikers dat mobiel bellen en internetten niet werkt. Hoe groot de impact lokaal precies is, is nog niet duidelijk, maar de storing lijkt onderdeel van het landelijke probleem.
Heb jij last van de storing in Zwolle of omgeving? Laat het ons weten.




