Zwolle – Op 30 juni 2026 is er in Zwolle een belangrijke herdenking. Het evenement duurt van 19.00 uur tot circa 20.00 uur en wordt gehouden op het Nijkerkenbolwerk naast theater De Spiegel.
De herdenking van het slavernijverleden wordt georganiseerd door Stichting Comité 30 juni/1 juli Overijssel. Tijdens de plechtigheid spreekt burgemeester Peter Snijders namens het gemeentebestuur en legt hij samen met de loco‑commissaris van de Koning een krans. Het Zwols klokkenluidersgilde St. Michael ondersteunt de bijeenkomst door het luiden van de Michaëlklok. Aan de herdenking werken onder anderen de stadsdichter en het Keti Koti Choir mee.
De herdenking sluit aan bij de landelijke traditie waarin jaarlijks wordt stilgestaan bij de afschaffing van de slavernij in 1863 en het daadwerkelijke einde daarvan in 1873. De bijeenkomst biedt ruimte voor reflectie op het verleden en aandacht voor de betekenis ervan in het heden.
Praktische informatie
Datum: dinsdag 30 juni 2026
Tijd: 19.00–ca. 20.00 uur (inloop vanaf 18.45 uur)
Locatie: Nijkerkenbolwerk, naast theater De Spiegel, Zwolle
Toegang: gratis
Website: Keti Koti Overijssel
Organisatie: Stichting Comité 30 juni/1 juli Overijssel
Toelichting
De herdenking maakt deel uit van de jaarlijkse activiteiten rond 30 juni en 1 juli, waarbij in Zwolle zowel wordt herdacht als gevierd. Naast de herdenking vindt op 1 juli het Keti Koti Kadena Kibra Festival plaats bij Hedon, met een programma dat gericht is op verbinding en bewustwording.





