LifestyleNieuws uit ZwolleVoorpagina

Metershoog en over de kop op de Zwolse kermis: ‘Dat hoeft niet nog een keer’

Zwolle – Meters de lucht in, ondersteboven richting de grond en ondertussen ook nog ronddraaien. Voor waaghalzen heeft de Zwolse Zomerkermis dit jaar genoeg in huis. Booster Maxx, Power Surge en nieuwkomer Kanurah behoren tot de opvallendste attracties in Park de Wezenlanden. Maar hoe voelt zo’n rit eigenlijk als je er zelf in zit? De reacties lopen opvallend uiteen. „Dat hoeft niet nog een keer.”

Overdag steken de grote attracties al hoog boven het kermisterrein uit. Maar zodra de avond valt en duizenden lampjes aangaan, krijgen ze een heel ander gezicht.

RTV Focus keek bij drie van de spectaculairste attracties en vroeg bezoekers na afloop hoe zij de rit hadden beleefd.

Booster Maxx: ‘Het is wel heftig’

Wie hoogtevrees heeft, krijgt bij de Booster Maxx weinig tijd om daar lang over na te denken. De inzittenden zitten aan het uiteinde van een enorme arm en verdwijnen tijdens de rit hoog boven Park de Wezenlanden.

En alleen omhoog gaan is niet genoeg. Ook de gondel zelf draait, waardoor bezoekers op grote hoogte over de kop gaan.

Bezoekers gaan over de kop in de Booster Maxx op de Zwolse Zomerkermis
Overdag is goed te zien hoe bezoekers hoog boven de grond over de kop gaan in de Booster Maxx. Foto: RTV Focus Zwolle

Een bezoeker die net uit de attractie stapt, hoeft niet lang over zijn oordeel na te denken. „Het is wel heftig.”

Vooral het achterwaarts draaien maakt indruk. „Van voren valt het dus wel mee. Maar naar achter, dan ga je ook over je kop. Je gaat heel snel over je kop.”

Op zo’n moment kijk je volgens hem daadwerkelijk richting de grond.

Nog een rondje?

„Dat hoeft niet meer.”

Booster Maxx verlicht tijdens de Zwolse Zomerkermis in de avond
In het donker wordt de Booster Maxx met zijn verlichting een van de blikvangers van de Zwolse Zomerkermis. Foto: RTV Focus Zwolle

Power Surge: ‘Deze is goed voor kinderen’

De Power Surge oogt vanaf de grond misschien nog ingewikkelder. Meerdere armen draaien om een centraal punt, terwijl de gondels aan de uiteinden zelf ook bewegen.

Het ene moment zitten de bezoekers vrijwel rechtop, even later wijzen hun benen alweer een heel andere kant op.

Power Surge met bezoekers in actie op de Zwolse Zomerkermis
Tijdens een rit in de Power Surge bewegen verschillende armen en gondels tegelijkertijd. Foto: RTV Focus Zwolle

Toch blijkt de ervaring voor een bezoeker verrassend mee te vallen.

Saai? Zeker niet. „Nee, niet saai. Deze is goed voor kinderen.”

En duizelig na al dat draaien? Ook niet.

Dat is opvallend, want de gondels van de Power Surge bewegen mede volgens het principe van de zwaartekracht. Daardoor kan iedere rit net anders verlopen.

Volgens de exploitant gaat het bovendien om het enige reizende exemplaar van dit type Power Surge van fabrikant Zamperla in Europa.

Power Surge verlicht tijdens de Zwolse Zomerkermis in Park de Wezenlanden
De Power Surge valt in de avonduren extra op door de verlichting van de attractie. Foto: RTV Focus Zwolle

Kanurah: ‘Je hebt helemaal niet door dat je daar bent’

De derde grote blikvanger is nieuw in Zwolle: Kanurah. De attractie kwam naar Park de Wezenlanden nadat de eerder aangekondigde Projekt 2 uiteindelijk afviel.

Kanurah bestaat uit een grote arm met aan de uiteinden gondels die zelf ook kunnen draaien. Vanaf de grond ziet het er behoorlijk heftig uit wanneer de inzittenden hoog boven het terrein hangen.

Voor een rit betalen bezoekers 6 euro.

Maar eenmaal uitgestapt blijkt de hoogte volgens een bezoeker veel minder eng dan die er vanaf de grond uitziet.

„Leuk, heel gaaf”, klinkt het enthousiast.

En dat metershoge punt?

„Nee, je hebt het niet door. Je gaat naar boven en naar beneden. Het valt heel erg mee, je bent zo weer beneden.”

Sterker nog: „Je hebt helemaal niet door dat je daar bent.”

Kanurah verlicht in actie tijdens de Zwolse Zomerkermis in de avond
Zodra het donker wordt, zorgen de verlichting en bewegingen van Kanurah voor extra spektakel. Foto: RTV Focus Zwolle

Van stoer uiterlijk tot verrassend rustige reactie

Opvallend is hoe verschillend de drie attracties worden beleefd. Waar een bezoeker na de Booster Maxx genoeg heeft gehad aan één rit, wordt de Power Surge zelfs geschikt voor kinderen genoemd. En bij Kanurah blijkt juist de indrukwekkende hoogte tijdens de rit nauwelijks op te vallen.

Vanaf de grond ziet dat er soms heel anders uit.

Wanneer de avond valt, schieten de verlichte gondels boven het publiek uit en blijven mensen geregeld staan om te kijken. Ook zonder zelf in te stappen is er daardoor genoeg spektakel.

Nog tot en met 23 augustus

De Zwolse Zomerkermis staat tot en met zondag 23 augustus in Park de Wezenlanden en is dagelijks vanaf 14.00 uur geopend.

Naast Booster Maxx, Power Surge en Kanurah zijn er onder meer Breakdance, botsauto’s, kinderattracties, kermisspellen en verschillende eetkramen.

Wie vooral voor de adrenaline komt, weet in ieder geval waar hij moet zijn. Alleen of er daarna nóg een rondje volgt, is een tweede.

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle