Zwolle – Op 3 april 2026 is er in Zwolle een gratis avond in het museum. Het evenement duurt van 17.00 tot 21.00 uur en wordt gehouden in Museum de Fundatie.
Praktische informatie
- Datum: vrijdag 3 april 2026
- Tijd: 17.00–21.00 uur
- Locatie: Museum de Fundatie, Zwolle
- Toegang: gratis
- Reserveren: niet nodig
- Bar: geopend gedurende de hele avond
Tijdens deze editie van Fundatie Friday staat de tentoonstelling Back to Benin: Nieuwe Kunst, Eeuwenoud Erfgoed centraal. In samenwerking met Productiehuis De Verhalenboot brengen drie jonge verhalenvertellers uit Zwolle de thema’s van de expositie tot leven. In korte optredens tonen zij hoe verhalen nieuwe perspectieven kunnen openen op onderwerpen als erfgoed, koloniale geschiedenis en de rol van kunst.
Hoofd educatie & publieksprogramma van Museum de Fundatie, Karin Visscher, benadrukt dat de samenwerking met Productiehuis De Verhalenboot het museum een podium biedt voor regionaal talent. De keuze voor verhalen sluit aan bij de verteltradities uit Benin.
Tussen 18.00 en 20.30 uur zijn er doorlopend korte vertelvoorstellingen. Iedere 15 minuten start een nieuw verhaal, waardoor bezoekers op eigen tempo kunnen instromen. De drie makers Fien, Milena en Eline brengen elk een eigen invalshoek, geïnspireerd door de thema’s van de tentoonstelling.
Programma – drie verhalen op verschillende plekken in het museum, elk drie keer te zien:
| Verhaal | Tijdstippen | Korte omschrijving |
|---|---|---|
| Het bronsgieten | 18.00, 19.00, 20.00 | Een inkijk in het eeuwenoude Edo‑ambacht van het bronsgieten. |
| De plundering | 18.15, 19.15, 20.15 | Over de koloniale plundering van 1897 en de sporen die deze gebeurtenis naliet. |
| De moddervis | 18.30, 19.30, 20.30 | Over een mythologische figuur die kennis, symboliek en bescherming draagt in de Edo‑cultuur. |
Bezoekers kunnen vrij door de tentoonstelling bewegen en de voorstellingen bijwonen. Reserveren is niet nodig.
Toelichting
Fundatie Friday is een terugkerend avondprogramma in Museum de Fundatie. De editie van 3 april sluit aan bij de tentoonstelling Back to Benin en biedt bezoekers een laagdrempelige manier om kunst en verhalen te ervaren.





