Koningsdag 2026

Programma Koningsdag Assendorperplein 2026

Zwolle – Hieronder vind je het programma voor Koningsdag op het Assendorperplein 2026. Net als elk jaar zijn er de hele dag activiteiten op het plein en is er genoeg te doen voor alle leeftijd. Uiteraard zijn er horeca-voorzieningen waar je lekkers te eten en te drinken kunt kopen.

Ochtendprogramma 09:00 – 12:00

Kinderkleedjesmarkt Voor Assendorper kinderen die zich vooraf hebben ingeschreven

Middagprogramma 13:00-18:00

Kinder-/jeugdactiviteiten met Pavarini, Scouting, Stormbaan, Kidans, schmink- en ballonnenkunst, sv Zwolle met doelschieten, suikerspinnen en meer

13:00 – 15.00 De Bellenfabriek
13.30 – 17.00 workshop trashart Kunsteducatie Nederland
15:00 – 15.45 De Vuilnismannen, trommelen op rommel
16:30 – 17:00 Grootste stoelendans van Zwolle
17:15 – 17:45 Fedde ft. Yuwno

Avondprogramma 2026: vanaf 18:30 live muziek

SEITE 25 18.30-19.30
Vanuit Berlijn richt Zoon SEITE 25 op met Vader als zanger; die had ooit de band Blz.15. Een Nederlandstalige band die de tijdgeest probeerde te vangen met humorvolle teksten. Zoon was als jochie grote fan, kon nog niet praten maar wel alle teksten meezingen! Zoon wordt bassist.

In een briefwisseling met zijn Vader kijkt Zoon terug op zijn opgroeien in Zwolle en beschrijft zijn leven in zijn nieuwe stad.

Lees ook dit over Zwolle

Ook fotografeert Zoon bladzijde 25 van een boek in een straat-bibliotheekje om hierop geïnspireerd tekst en baslijn te schrijven.

En nu! is dan daar: de eerste show van SEITE 25 samen met topmuzikanten gitarist Dries Bijlsma, pianist Reinder van Raalte en slagwerker Joost Koppert.

SEITE 25 verweeft stuwende dansbare muziek met rauwe poëtische teksten en theatrale absurditeit in het Nederlands, Nedersaksisch en Duits

Mambo Sun 20.15-21.15

MAMBO SUN: een band die klinkt als een klok. Dansbaar, opzwepend en geen moment saai. Deze vijfkoppige rockformatie serveert frisse, rauwe rock-’n-roll met een flamboyante, vintage knipoog naar de jaren ’70, zonder ooit in retro te blijven hangen.

MAMBO SUN wortelt stevig in het nu, met songs die zowel je vader als je dochter moeiteloos meeneuriën. De muziek is puur, direct en voelt als een meeslepende roadtrip vol kleurrijke personages, rammelende gitaren en onweerstaanbare melodieën.

Live bouwt het vijftal geen muur van geluid, maar een brug tussen generaties. Deze authentieke benadering klinkt en voelt als een opluchting in een tijd waarin alles nieuw moet lijken om te tellen.

Jeffrey Hendriks – Lead vocals, harmonica, percussie
Jeff Bolink – Bass, vocals
Niek Cival – Gitaar, vocals
Ramses Hooymeijer – Drums, vocals
Henk Hulzebosch – Keys, gitaar, vocals

Casa de la muerte 22.00-23.00

De zeskoppige band uit Alkmaar combineert balkan, rock en polka, met een vleugje comedy erbij. De afgelopen jaren hebben ze menig grote festivals en poppodia op z’n kop gezet. Waar Casa de la Muerte speelt breekt het feest los.

Met hun stampende HellbillyMexicanBalkanNederbeat rock en hun nieuwe frontvrouw Maruscha Mila Vilankova ontdooit Casa de la Muerte de harten van menig ruige rocker. Voeg daar een energieke frontman aan toe en je hebt entertainment pur sang. Niet voor niets luidt hun legendarische motto: Vive la vida, para morir siempre hay tiempo! Vier het leven, de dood duurt lang genoeg! Een betere reden om langs te komen is er niet!

 

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle