Nieuws uit ZwolleVoorpaginaWeer

Onweersbuien tijdens Dodenherdenking? Het spant erom in Zwolle en Overijssel

Zwolle – Het is hét moment van stilte en herdenken, maar dit jaar hangt er iets anders in de lucht boven Zwolle en de rest van Overijssel. Terwijl mensen zich voorbereiden op de Dodenherdenking, groeit de spanning: trekken de onweersbuien net langs, of barst het los tijdens de plechtigheid?

Dodenherdenking Zwolle kranslegging

De Nationale Dodenherdenking van vanavond dreigt samen te vallen met onstuimig weer. Volgens de laatste verwachtingen trekken er later vandaag en vanavond buien over het land, met kans op onweer en flinke regenval. Voor Overijssel is code geel afgegeven.

Of het ook daadwerkelijk nat wordt tijdens de herdenking, is nog onzeker. Op de huidige radarbeelden lijken de zwaarste buien nét onder Zwolle langs te trekken. Maar buien kunnen zich grillig ontwikkelen en plots van koers veranderen. Daardoor kan het weerbeeld lokaal flink afwijken van de verwachting.

Buienradar Dodenherdenking start Zwolle 20.00 uur. Momentopname om 15:20 uur - Beeld Buienradar
Buienradar Dodenherdenking start Zwolle 20.00 uur. Momentopname om 15:20 uur – Beeld Buienradar

Vanaf ongeveer 16.00 uur ontstaan er verspreid stevige buien. Daarbij kan plaatselijk 20 tot 30 millimeter regen in korte tijd vallen en is ook onweer mogelijk. Dit kan invloed hebben op buitenactiviteiten, zoals de plechtigheden rond de Nationale Dodenherdenking.

De verwachting is dat de buien later op de avond afnemen, maar juist rond het begin van de herdenkingen blijft het spannend. Bezoekers en organisatoren doen er goed aan rekening te houden met een mogelijke bui of een klap onweer.

Vooralsnog gaan de herdenkingen door zoals gepland, maar het weer blijft een onzekere factor die nauwlettend wordt gevolgd.

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle