Nieuws uit ZwolleOnderwijs & Wetenschap

Ontdek, experimenteer en doe mee tijdens de AI Doe Week

Zwolle – Artificial Intelligence is overal, er wordt volop geëxperimenteerd, ontwikkeld en toegepast, de mogelijkheden lijken eindeloos. De hoogste tijd om dat bij elkaar te brengen. Daarom houden Deltion College en hogeschool Windesheim, van 1 december t/m 5 december, voor de eerste keer samen de AI Doe Week in Zwolle.

Tijdens de AI Doe Week kan men een grote diversiteit aan initiatieven en ervaringen delen. Om te inspireren, te leren en om richting te geven aan wat AI voor iedereen kan betekenen. Voor diegene die meer vragen dan antwoorden heeft, volop experimenteert, de kansen verder wil benutten of kritisch is op waar AI niet de oplossing voor biedt, staan deze week de deuren open.

Week vol inspiratie

Van 1 tot en met 5 december houden de twee onderwijsinstellingen een week vol inspiratie, workshops, hackathons en demonstraties. Geen standaard trainingen of kant-en-klare oplossingen, maar ruimte om te ontdekken, proberen en meedoen. De AI Doe Week in Zwolle biedt iedereen, van nieuwsgierige starter tot kritische denker, de kans om te ervaren wat slimme technologie kan betekenen.

Wat kun je verwachten

Tijdens de AI Doe Week biedt men op verschillende locaties in de stad een divers programma aan. Daarmee kan men ‘AI in de praktijk’ ervaren. Een unieke kans om binnen te lopen bij Deltion College en Hogeschool Windesheim en aan te sluiten bij een van de geboden sessies. Iedere dag biedt iets nieuws. Voor studenten, ondernemers en iedereen die geïnteresseerd is, zijn deze te bezoeken. Benieuwd naar wat je kan verwachten? Op het programma staat onder meer:

De week start op 1 december met de Community of Practice Generatieve AI bij hogeschool Windesheim. Experts en pioniers delen de nieuwste toepassingen van generatieve AI zoals ChatGPT. Ontdek wat deze technologie kan betekenen voor onderwijs en MKB.

Sluit dinsdagochtend 2 december aan bij de Ontbijtsessie AI voor ondernemers – op Perron038. Leer hoe AI jouw bedrijf kan versterken. Ontvang praktische tooltips, hoor succesverhalen van andere ondernemers en breng met een AI-kansencanvas jouw eigen mogelijkheden in kaart.

Of volg de Avondsessie AI-adoptie in de praktijk op dinsdagavond in Hedon die Digital Dialogues gaat geven. Wat werkt wél en wat niet bij het toepassen van AI in de organisatie?
Loop op 3 en 4 december tussen 15:00-15:30 binnen in het AI Café in C-kantine van hogeschool Windesheim voor interactieve rondetafelgesprekken. Daar worden vragen en debatstellingen rondom AI besproken. Iedereen mag meepraten en alle perspectieven, meningen en ideeën zijn welkom.

Op vrijdag 5 december sluit men de AI Doe Week knallend af bij het Deltion College met Robots, Fails & Toekomstvisie . In dit slotstuk van een week vol ontdekken, leren en doen met AI wordt onder meer de ‘Most Epic Fail Award’ in AI uitgereikt.

Wil je weten wat er wanneer op het Deltion College te volgen is? Kijk dan hier

AI Doe Week | Deltion College

Kijk voor het volledige programma met tijden en locaties op: AI Doeweek 2025

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle