Zwolle – Op 3 juli 2026 is er in Deventer het beroemde theaterfestival. Het evenement duurt van 18.00 uur tot 23.30 uur en wordt gehouden in de binnenstad en omliggende locaties.
Tijdens Deventer Op Stelten verandert de historische binnenstad drie dagen lang in een groot openluchttheater. Op dertien locaties zijn ruim 175 nationale en internationale voorstellingen te zien, variërend van groots spektakel tot kleinschalig theater. Gezelschappen uit meerdere Europese landen presenteren een gevarieerd programma waarin ook lokaal talent een prominente rol krijgt.
Het festival omvat voorstellingen op pleinen, in parken, kerken en theaters. Aan de IJssel vormt de Wellekade een weekend lang een locatie met mobiele acts, muziek, foodtrucks en een pop‑up terras. In het Worpplantsoen is een programma met theater, muziek en activiteiten voor verschillende doelgroepen. Daarnaast zijn er binnenvoorstellingen in onder meer de Bergkerk, de Grote of Lebuinuskerk, MIMIK en de Deventer Schouwburg.
Praktische informatie
Datum: vrijdag 3 t/m zondag 5 juli 2026
Tijd:
Vrijdag: 18.00–23.30 uur
Zaterdag: 11.00–24.00 uur
Zondag: 11.00–17.30 uur
Locatie: binnenstad Deventer, Wellekade, Worpplantsoen, Havenkwartier en overige locaties
Toegang: grotendeels gratis, enkele betaalde voorstellingen
Website: Deventer op Stelten
Toelichting
Deventer Op Stelten is een internationaal buitentheaterfestival dat jaarlijks duizenden bezoekers trekt. Het programma bestaat uit uiteenlopende vormen van theater en biedt een combinatie van internationale gezelschappen en lokaal talent. Het festival maakt gebruik van diverse locaties in en rond de binnenstad en is grotendeels vrij toegankelijk.





