Home evenementen Eeuwfeestconcert Valckx- en Van Kouteren-orgel in de Zwolse Zuiderkerk
Gerwin van de Plaats, organist. Foto: Zuiderkerk

Eeuwfeestconcert Valckx- en Van Kouteren-orgel in de Zwolse Zuiderkerk

Zwolle – Op dinsdagavond 22 juli 2025 is er in de Zuiderkerk te Zwolle een bijzonder concert. Het is ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum van het Valckx- en Van Kouteren-orgel. Precies een eeuw geleden, op 23 juli 1925, is dit karakteristieke instrument in gebruik genomen met een feestelijke orgelbespeling door de bekende organist Jan Zwart.

Honderd jaar later klinkt nagenoeg hetzelfde programma opnieuw in de kerk, waarmee men een muzikale brug slaat tussen verleden en heden. Op het programma staan onder meer werken van Jan Zwart, Alexandre Guilmant en Léon Boëllmann – componisten die destijds al tot de verbeelding spraken en nog altijd geliefd zijn in het orgelrepertoire.

De uitvoering is in handen van organist Gerwin van der Plaats, die met zijn interpretaties eer bewijst aan het oorspronkelijke concert én de rijke historie van het instrument. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Wel is er een collecte ter bestrijding van de onkosten.

Datum

22 jul 2025

Tijd

20:00
Back to top button
Meldingen van deze website toestaan? Toestaan Weigeren