Natuur & DuurzaamNieuws uit ZwolleVoorpagina

Zwolle ‘Badplaats van het jaar 2100’ ?

Zwolle – Wie goed oplet langs de IJsseldijk in Zwolle-Zuid, zal even met de ogen knipperen. Op het blauwe plaatsnaambordje van ‘Zwolle’ prijkt troffen we een sticker met daarop: ‘Badplaats van het jaar 2100’. Toeval of een stukje klimaatactivisme dat is blijven plakken?

De sticker lijkt niet nieuw. Na wat speurwerk blijkt het opschrift namelijk al in 2021 te zijn gebruikt in Amersfoort, waar actiegroep Extinction Rebellion toen aandacht vroeg voor de stijgende zeespiegel. Daar werden vele plaatsnaamborden beplakt met de tekst ‘Amersfoort – badplaats van het jaar 2100’, een verwijzing naar het scenario dat grote delen van Nederland in de toekomst onder water kunnen komen te staan.

Of de sticker in Zwolle van dezelfde actie afkomstig is, blijft onduidelijk. Mogelijk heeft een klimaatactivist tijdens een Rondje Zwolle een oud exemplaar uit de tas getrokken.

De boodschap achter de actie is destijds door Extinction Rebellion helder uitgelegd: Nederland warmt twee keer zo snel op als het wereldgemiddelde. Volgens gegevens van het KNMI is de jaartemperatuur in ons land sinds 1901 met ruim 2 graden gestegen. Dat zorgt voor extremer weer, meer hittegolven en een groter risico op watertekorten.

Met de oude stickeractie wilden de klimaatactivisten aandacht vragen voor duurzame energie en het gevaar van zeespiegelstijging. Of Zwolle zich echt moet opmaken voor een toekomst als ‘badplaats aan de IJssel’, moet de tijd uitwijzen.

Voor nu zorgt de sticker in ieder geval voor een glimlach en misschien een stukje bewustwording.

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Gerelateerde artikelen

Install PWA
Back to top button
Meldingen van deze website toestaan? Toestaan Weigeren