Zaterdag volop zomer in Overijssel, maar daarna slaat het vakantieweer om
Zwolle – Wie tijdens de zomervakantie nog een dagje wil varen, fietsen of op het terras wil zitten, kan zaterdag maar beter vrijhouden. In Overijssel stijgt de temperatuur naar ongeveer 26 tot 27 graden en laat de zon zich geregeld zien. Lang duurt het zomerse uitstapje echter niet: zondag trekken talrijke buien over het land.
Na een paar relatief koele en bewolkte dagen gaat de temperatuur vanaf vrijdag duidelijk omhoog. De ochtend begint waarschijnlijk nog met flink wat bewolking, maar later breekt de zon steeds vaker door.
In grote delen van het land wordt het vrijdagmiddag 23 tot 25 graden. Ook in Zwolle en de rest van Overijssel lijkt het daarmee aangenaam zomerweer te worden. Er staat weinig wind en het blijft op de meeste plaatsen droog.
Zaterdag warmste dag van de week
Zaterdag wordt volgens Weeronline de warmste dag van de week. De dag begint op veel plaatsen met zonnige perioden. Later ontstaan enkele wolkenvelden, maar de zon blijft zich geregeld laten zien.
In het oosten van Nederland loopt de temperatuur op tot ongeveer 26 à 27 graden. Daarmee wordt het ideaal weer voor een fietstocht, een bezoek aan het terras of een middag op en rond het water.
Helemaal gegarandeerd droog blijft het mogelijk niet. In de loop van zaterdag neemt de bewolking toe en kan lokaal een lichte bui ontstaan. Op de meeste plaatsen overheerst echter het droge en warme zomerweer.
Zondag komen de buien
Wie buitenplannen heeft, kan die voorlopig dus beter op zaterdag zetten. Zondag verandert het weerbeeld namelijk flink. Vanuit het westen trekken talrijke buien over het land.
Tussen de buien door breekt af en toe de zon door, maar plaatselijk kan het stevig regenen. De temperatuur valt terug naar ongeveer 21 tot 23 graden. Waarschijnlijk krijgt het noorden de meeste neerslag.
Geen volledig verregende vakantieweek
Ook na het weekend blijft het licht wisselvallig. Met een westelijke wind trekken regelmatig buien over, maar volledig verregende dagen worden vooralsnog niet verwacht. Tussen de buien door zijn er ook droge en zonnige perioden.
De temperatuur blijft overwegend normaal voor eind juli. In de kustgebieden wordt het ongeveer 21 graden, terwijl het in het oosten en zuiden regelmatig 24 tot 26 graden kan worden.
Later opnieuw kans op warmte
Richting het einde van juli neemt de kans op warmer weer opnieuw toe. Wanneer de wind naar het zuiden draait, kunnen de temperaturen weer boven de 25 graden uitkomen. In het oosten en zuidoosten is zelfs een kleine kans op tropische waarden van 30 graden.
Voorlopig is vooral zaterdag de dag om van te profiteren. Daarna blijft de zomervakantie een afwisseling van zon, wolken en soms een flinke bui.
Bron: Weeronline




