Actueel 112 Nieuws uit Zwolle en omstrekenNieuws uit ZwolleVoorpagina

Verdachte bekladden Rechtbank Zwolle met hakenkruizen langer vast

Vandaag is bij de rechter-commissaris van de rechtbank Noord-Nederland, te Groningen, een 50-jarige man uit Barneveld voorgeleid. Hij wordt verdacht van bekladding van diverse overheidsgebouwen.

De man zou gebouwen van de rechtbanken in Zwolle en Almelo, de Belastingdienst in Almelo en het UWV in Hengelo in de nacht van 19 op 20 mei en het Kabinet van de Koning in Den Haag op 11 mei 2015 met hakenkruizen hebben beklad.

De man is in Groningen voorgeleid, omdat hij onder andere verdacht wordt van bekladding van de rechtbank Overijssel, waardoor de rechtbank Overijssel aangever is. In dergelijke gevallen worden Overijsselse zaken doorverwezen naar de rechtbank Noord-Nederland.

De rechter commissaris van de rechtbank Noord-Nederland heeft besloten dat de man 14 dagen in bewaring gaat.

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle