Zwolle – De lockdowns en mondkapjes lijken alweer lang geleden, maar vanaf vandaag wordt er opnieuw geprikt tegen corona. De najaarscampagne 2025 loopt van 16 september tot en met 5 december.
Uitnodiging op de mat
De prik is bedoeld voor mensen met een kwetsbare gezondheid, zoals 60-plussers en mensen met een medisch risico. Zij hebben een persoonlijke uitnodiging per post ontvangen. Ook zorgmedewerkers met direct patiëntcontact mogen een afspraak maken.
Oude Wehkamp weer priklocatie
De coronaprik komt dit jaar grotendeels overeen met de griepprik, maar één belangrijk verschil: hij wordt niet bij de huisarts gezet. Net als in de pandemie is de GGD verantwoordelijk, met opnieuw speciale prikcentra in de regio.
In Zwolle kunnen inwoners terecht in het oude Wehkamp-gebouw aan de Meeuwenlaan 2. In totaal zijn er in de regio IJsselland 14 priklocaties, zodat de vaccinatie dichter bij huis beschikbaar is.
Pfizer-vaccin
De prik wordt gezet met het mRNA-vaccin van BioNTech/Pfizer, dat volgens de GGD goed beschermt tegen ernstige ziekte door corona.
Bewoners van zorginstellingen krijgen de prik binnen hun instelling. Voor mensen die door ziekte of beperking niet naar een priklocatie kunnen komen, biedt de GGD in uitzonderlijke gevallen de mogelijkheid om thuis te vaccineren. Hiervoor kan telefonisch een afspraak worden gemaakt via 0800-7070.
Alle overige mensen met een uitnodiging kunnen op de website van de GGD een afspraak inplannen.





