Nieuwe nachttrein Zwolle – Deventer – Arnhem – Nijmegen: weekendverbinding

Zwolle – Goed nieuws voor nachtbrakers, feestgangers, nachtwerkers en studenten: vanaf 1 januari 2027 wil Keolis Nederland een gloednieuwe nachttrein laten rijden tussen Zwolle, Deventer, Arnhem en Nijmegen. De dienst is bedoeld voor de nachten van vrijdag op zaterdag en zaterdag op zondag en mikt op reizigers die tot diep in de nacht onderweg willen zijn zonder afhankelijk te zijn van dure taxi’s of liften.
Keolis heeft de plannen inmiddels gemeld bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om een zogenaamde open toegangsdienst: een commerciële treindienst buiten de bestaande concessies om. De ACM heeft de melding op 21 juli 2025 gepubliceerd, en betrokken vervoerders of overheden hebben nog tot 21 augustus de tijd om bezwaar te maken als zij vinden dat hun concessie hierdoor in gevaar komt.
Kamperlijntje Arriva Blauwnet trein
Via Deventer, Apeldoorn en Arnhem naar Nijmegen
De nachttrein rijdt straks in beide richtingen: diep in de nacht vanuit Zwolle naar Nijmegen, en later weer terug. Onderweg wordt gestopt in onder meer Wijhe, Deventer, Apeldoorn, Dieren en Arnhem. De rit duurt ruim anderhalf uur en wordt naar verwachting uitgevoerd met Stadler Flirt 3-materieel of een ander geschikt type nachttrein.
Dienstregeling (vanaf 1 januari 2027)
De ritten vinden plaats in de nachten van vrijdag op zaterdag en zaterdag op zondag, met één rit per richting per nacht. De treinen bieden tussen de 150 en 170 zitplaatsen.
