Duizenden fans naar Zwolle: AVROTROS Muziekfeest op het Plein maakt van Grote Markt één kolkend feest
Zwolle – De Grote Markt in Zwolle staat deze zomer volledig op z’n kop. Duizenden mensen, bekende artiesten en één groot meezingfeest: het Muziekfeest op het Plein belooft een avond te worden waar je bij móét zijn , als je nog binnenkomt…
De komst van het evenement valt samen met een bijzondere mijlpaal: de Blauwvingerdagen vieren hun 50e editie. De organisatie pakt daarom extra uit met een groots televisie-evenement, met optredens van onder anderen Jan Smit, André Hazes en Robert van Hemert.
“Wij wilden extra uitpakken tijdens de jubileumeditie en zijn blij dat AVROTROS en hun grote artiesten met Zwolle feest komen vieren,” zegt binnenstadmanager Anne Riemersma. “Met het prachtige decor van de Grote Markt zal Zwolle ook op tv er schitterend uitzien.”
Grote namen en tv-uitzendingen
Het Muziekfeest op het Plein staat al jaren garant voor een rij aan bekende artiesten. In eerdere edities stonden onder anderen Frans Bauer, Tino Martin, Mart Hoogkamer en Samantha Steenwijk op het podium.
De opnames in Zwolle worden later deze zomer uitgezonden in drie televisie-uitzendingen bij AVROTROS, in augustus en september. Daarmee krijgt heel Nederland een inkijkje in de sfeer op de Zwolse Grote Markt.
Gratis, maar vol = vol
Het evenement is gratis toegankelijk, maar bezoekers moeten er wel op tijd bij zijn. Net als bij eerdere edities geldt: zodra het plein vol is, wordt de toegang beperkt. Om zoveel mogelijk mensen te laten meegenieten, worden er schermen geplaatst op omliggende plekken in de binnenstad.
De verwachting is dat het druk wordt. Grote evenementen trekken vaker massaal publiek in Zwolle. Zo bleek eerder dit jaar tijdens de startavond van carnaval op dezelfde locatie al dat extra maatregelen nodig zijn om de drukte in goede banen te leiden.
Ook tijdens Serious Request op het Rodetorenplein stroomde de stad volledig vol en moesten bezoekers van veraf meekijken.

Eén avond, één sfeer
Toch draait het uiteindelijk om de muziek en de beleving. Van klassiekers tot nieuwe hits: de Grote Markt verandert voor één avond in een zee van lichtjes, telefoons en meezingende stemmen.
Zwolle maakt zich op voor een avond waarop de hele stad één groot feest is.




