Actueel 112 Nieuws uit Zwolle en omstrekenNieuws uit ZwolleVoorpagina

Handgranaat aan deurklink in Zwolle: EOD laat explosief gecontroleerd ontploffen

Zwolle – Bij een bedrijfspand aan de Eiffelstraat op bedrijventerrein De Marslanden in Zwolle is vrijdagmiddag een handgranaat aangetroffen. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft het explosief verwijderd en elders gecontroleerd tot ontploffing gebracht. De straat is inmiddels weer vrijgegeven en de politie is vertrokken van de locatie.

De granaat hing aan de deurklink van een garagebox in een bedrijfsverzamelgebouw. Uit voorzorg werd een groot deel van de Eiffelstraat afgezet en werden omliggende bedrijven op afstand gehouden.

EOD schakelt explosief veilig uit

Specialisten van de EOD hebben het explosief onderzocht, veiliggesteld en op een andere locatie tot ontploffing gebracht. Daarmee is het gevaar geweken. De afzettingen zijn opgeheven en dat de linten zijn verwijderd.

Politie doet verder onderzoek

De politie is een onderzoek gestart naar wie het explosief heeft geplaatst en met welk motief. “We doen verder onderzoek naar wie het explosief daar heeft geplaatst en waarom,” meldt Politie Overijssel via sociale media.

Tijdens het incident trok de afzetting veel bekijks op het bedrijventerrein. De politie benadrukt dat de situatie onder controle is en roept eventuele getuigen op zich te melden als zij iets verdachts hebben gezien in de omgeving van de Eiffelstraat.

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle