Kunst & CultuurNatuur & Duurzaam

‘Meester in het paradijs’ Jac P. Thijsse en het landschap

Boek van Dik van der Meulen

Zwolle – Tachtig jaar geleden overleed Jac. P. Thijsse (1865-1945). Als oprichter van Natuurmonumenten en schrijver van twintig Verkade-albums, met als hoogtepunten de prachtige albums met de jaargetijden, wist hij miljoenen lezers enthousiast te maken voor de natuur in Nederland.

Meester in het paradijs gaat over het leven van een man die naast zijn drukke baan als schoolmeester, onvermoeibaar streed voor het behoud van de natuur. Voor Thijsse was alles natuur: de bossen, de duinen, de moerassen en de heide, maar ook de perkjes en parken in de stad en, bovenal, het boerenland. Nergens kwam zijn paradijs zo tot bloei als in de weiden.

Tegelijk gaat dit boek over de huidige staat van Thijsses natuur. Hoe is het nu gesteld met het landschap waarvoor hij zo hartstochtelijk heeft gestreden?

Dik van der Meulen, biograaf en auteur van diverse natuurboeken, laat zien dat Thijsses denkbeelden onverminderd actueel zijn.

Welk onderwerp Dik van der Meulen ook onder handen neemt: hij weet er een fraai boek van te maken.’

– de Volkskrant

‘Vraag hem om een biografie te schrijven en je bent verzekerd van een voortreffelijk resultaat.’

– TROUW

Dik van der Meulen (1963) schrijft over uiteenlopende onderwerpen. Voor zijn biografie van Multatuli ontving hij in 2003 de AKO Literatuurprijs. Zijn biografie van koning Willem III kreeg in 2014 de Libris Geschiedenis Prijs. Zijn boek De kinderen van de nacht. Over wolven en mensen werd bekroond met de Jan Wolkers Prijs 2017. Daarna verschenen onder meer zijn pamflet Is natuur links? en Bernhards oorlog. Het leven van een prins in ballingschap.

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle