BinnenlandVerkiezingenVoorpagina

Hans Wijers treedt per direct terug als informateur na uitlekken privé-appje

Den Haag – Politiek Den Haag staat opnieuw op scherp. Hans Wijers heeft vrijdagmiddag onverwacht zijn functie als informateur neergelegd, nadat hij door NRC werd geconfronteerd met uitspraken die hij eerder in een privé-appbericht deed.

Volgens Wijers gaat het om een 1-op-1 appje, verstuurd ruim vóór de verkiezingen, waarin hij – naar eigen zeggen – “spontaan uitspraken heeft gedaan die je weloverwogen nooit zou doen”. De inhoud van het bericht is niet bekendgemaakt.

In een schriftelijke reactie laat Wijers weten dat de publicatie van het bericht zijn onbevangen positie als informateur zou kunnen aantasten.

“Het proces is te belangrijk om te laten afleiden van de inhoud,” schrijft hij. “Dat maakt dat ik met grote spijt heb moeten besluiten om terug te treden als informateur.”

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Gerelateerde artikelen

Install PWA
Back to top button
Meldingen van deze website toestaan? Toestaan Weigeren