AvondvierdaagseNieuws uit ZwolleVoorpagina

Lachen in de regen: Zo trotseerden duizenden wandelaars de Avond4Daagse in Zwolle

Zwolle – Regenponcho’s, paraplu’s en natte schoenen. Maar opgeven? Daar dachten de deelnemers van de Avond4Daagse Zwolle woensdagavond niet aan. Een dag nadat de wandeltocht vanwege dreigend onweer werd afgelast, trokken duizenden kinderen en volwassenen opnieuw de wandelschoenen aan voor een tocht door Zwolle-Zuid.

Kinderen lopen lachend in regenponcho's tijdens de Avond4Daagse in Zwolle-Zuid.
Kinderen trotseren de regen tijdens de Avond4Daagse in Zwolle-Zuid. – Foto © RTV Focus Zwolle

Waar dinsdagavond nog een streep door de route moest vanwege code geel en de kans op stevige onweersbuien, bleef het woensdag beperkt tot wat regen en een frisse wind. Op de dijk in Zwolle-Zuid zagen wandelaars de donkere wolken voorbijtrekken, maar van onweer was geen sprake.

De regenponcho’s waren massaal van huis meegenomen. Sommige deelnemers liepen met paraplu’s, anderen vertrouwden op een regenjas. En wie onderweg trek kreeg, hoefde zich over de inhoud van de chipszak geen zorgen te maken: die kon prima tegen een paar regendruppels.

Juist dat doorzettingsvermogen viel op langs de route. Kinderen lachten naar de camera, en staken hun duim omhoog. De sfeer was ondanks het natte weer opvallend goed.

Honderden wandelaars trekken over de dijk tijdens de Avond4Daagse in Zwolle-Zuid.
Een lange stoet wandelaars trok woensdagavond door Zwolle-Zuid. – Foto © RTV Focus Zwolle

Rustdag die ineens wandelavond werd

Volgens Peter van der Molen, voorzitter van de Zwolse Wandelverenigingen, is de woensdag normaal gesproken een relatief rustige dag tijdens de Avond4Daagse.

“Veel deelnemers lopen traditioneel op maandag en dinsdag. Woensdag is vaak een soort rustdag voordat donderdag weer wordt gewandeld.”

Honderden wandelaars trekken over de dijk tijdens de Avond4Daagse in Zwolle-Zuid.
Een lange stoet wandelaars trok woensdagavond door Zwolle-Zuid. – Foto © RTV Focus Zwolle

Vrijdag wacht het grote defilé

De organisatie verwacht dat de meeste wandelaars vrijdag weer van de partij zijn tijdens het traditionele defilé. Dan trekken alle deelnemers gezamenlijk door Zwolle voor de feestelijke afsluiting van de Avond4Daagse.

Voor veel kinderen is dat hét moment waar de hele week naartoe wordt geleefd: de intocht, het applaus langs de route en natuurlijk de felbegeerde medaille.

Ondanks een natte avond bleek woensdag vooral één ding: een beetje regen houdt de Zwolse wandelaars niet tegen.

 

 

FOCUS NIEUWSBRIEF

Van het belangrijkste nieuws uit Zwolle tot de leukste weekendtips: elke donderdag in je inbox.

Lees ook dit over Zwolle